| SCREEN TECHNOLOGY | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 77.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| OPERATING SYSTEM | TIZEN |
| SMART TV | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | QE-77S95F 4K Ultra HD OLED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 77.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 195.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 165 Hz |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | TIZEN |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | OLED GLARE FREE CERTIFIED |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | OBJECT TRACKING SOUND |
| SOUND TECHNOLOGY: | Q-SYMPHONY, DOLBY ATMOS |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | NQ4 AI GEN3 |
| OTHER FUNCTIONS: | AMBIENT MODE, MULTI-VIEW |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 3 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 1048 x 1716 x 286 |
| WEIGHT: | 40 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 400 X 400 |
| DIFFERENT SIZE: | 55", 65", 83" |
| COLOUR: | ГРАФИТЕНО ЧЕРНО |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 94.000 kg |
| EAN | 8806097077954 |

































