| SCREEN TECHNOLOGY | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH | 65.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | Motion Clarity 120 Hz |
| OPERATING SYSTEM | GOOGLE TV |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | XR Backlight Master Drive |
| OTHER FUNCTIONS | SONY PICTURES CORE |
| Brand | SONY |
| MODEL: | K-65XR55 4K Ultra HD MINI LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 65.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 164.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | Motion Clarity 120 Hz |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T/T2/S |
| OPERATING SYSTEM: | GOOGLE TV |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | TRILUMINOS PRO, LIVE COLOUR |
| HDR: | HDR10 |
| SOUND TECHNOLOGY: | Acoustic Multi-Audio |
| SOUND TECHNOLOGY: | VOICE ZOOM 3 |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | XR PROCESSOR |
| OTHER FUNCTIONS: | SONY PICTURES CORE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 862 Х 1447 Х 345 |
| VESA COMPATIBILITY: | 300 Х 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4548736167506 |










































