| MAXPOWER-W | 2800.0 W |
| TANK CAPACITY | 430.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO | 45 g/min |
| STEAMSHOT | 170 g/min |
| Brand | TAURUS |
| MODEL: | ATLAS 2800 STI2803 |
| MAXPOWER-W: | 2800.0 W |
| PLATES COVER: | CERAMICS |
| TANK CAPACITY: | 430.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO: | 45 g/min |
| STEAMSHOT: | 170 g/min |
| ANTI-DRIP: | Yes |
| ANTI-CALC: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8414234187093 |



















