| PLAYABLE FORMATS | MPG/RMVB/MP4/AVI/FLV/MPV/MKV |
| BLUETOOTH | Yes |
| MAX OUTPUT POWER | 4 X 25 W |
| Brand | AKAI |
| MODEL: | CA-2DIN7135S BT |
| PLAYABLE FORMATS: | MPG/RMVB/MP4/AVI/FLV/MPV/MKV |
| LCD: | HIGH DEFINITION 800 X 480 |
| LCD SIZE: | 7" |
| TV TUNER: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| USB: | Yes |
| MAX OUTPUT POWER: | 4 X 25 W |
| TUNER TYPE: | FM/AM |
| STATION MEMORY: | 30 |
| AUDIO AUX IN: | Yes |
| DISPLAY TYPE: | CAPACITIVE SCREEN |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4905192532598 |










