| RESOLUTION | 24.3 MPx |
| TYPE OF SENSOR | Full-frame 35.9 x 23.9 mm |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.2 " |
| Brand | NIKON |
| MODEL: | Z5 + 24-50 |
| RESOLUTION: | 24.3 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | Full-frame 35.9 x 23.9 mm |
| FPS: | ДО 4.5К/СЕК |
| LENS: | 24-50 f /4.0-6.3 |
| RECORDING: | 4K (3840 X 2160) 30P |
| FILE FORMATS: | RAW, JPEG |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.2 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 8.0 см |
| VIEWFINDER: | 3 690 000Т. OLED |
| AF POINTS: | 273 |
| ISO SENSETIVITY: | 100/51200 |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | Yes |
| MEMORY CARD TYPE: | 2х SD (UHS-II) |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion EN-EL15c |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| DIMENSION: | 134 X 100,5 X 69,5 MM |
| WEIGHT: | 675 ГР. |
| BODY MATERIAL: | ПЛАСТМАСА |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4960759904676 |
















