| DISPLAY | 6" Carta 1080x1440 Touch Light |
| INTERNAL MEMORY | 32 GB |
| SUPPORTED FILES | AAX,AZW,AZW3,DOCX,HTML,MOBI |
| INTERFACE | MicroUSB |
| Brand | KINDLE |
| MODEL: | PAPERWHITE 4 32 GB BLACK |
| DISPLAY: | 6" Carta 1080x1440 Touch Light |
| INTERNAL MEMORY: | 32 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| SUPPORTED FILES: | AAX,AZW,AZW3,DOCX,HTML,MOBI |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 B/G/N |
| INTERFACE: | MicroUSB |
| AUDIO: | BLUETOOTH |
| LOUDSPEAKER: | No |
| WEIGHT: | 182 g |
| BATTERY: | LI-POLYMER |
| USING TIME WITH ONE CHARGE: | ДО 6 СЕДМИЦИ ПРИ 30 МИН НА ДЕН |
| OTHER FUNCTIONS: | IPX8 |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 841667152752 |













