| COOKING FUNCTIONS | 7 |
| ENERGY CLASS | A |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| CAVITY VOLUME | 72 L |
| Brand | AEG |
| MODEL: | BEB351111B |
| HEIGHT: | 60.00 см |
| WIDTH: | 59.4 см |
| DEPTH: | 56.9 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 7 |
| ENERGY CLASS: | A |
| MECHANICAL CONTROL: | Yes |
| ELCTRONIC CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| PUSH AND PULL BUTTONS: | Yes |
| STEAM COOKING: | Yes |
| NUMBER OF DOOR GLAS: | 2 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| CAVITY VOLUME: | 72 L |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| COOKING LEVELS: | 5 |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7333394017945 |























