| ENERGY CLASS | A |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| CAVITY VOLUME | 72 L |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | EOD3H70X |
| HEIGHT: | 59.40 см |
| WIDTH: | 59.4 см |
| DEPTH: | 56.9 см |
| ENERGY CLASS: | A |
| ELCTRONIC CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| MECHANICAL TIMER TYPE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| STEAM COOKING: | Yes |
| COLOUR: | ИНОКС |
| CAVITY VOLUME: | 72 L |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| COOKING LEVELS: | 3 |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543717538 |

























