| COOKING FUNCTIONS | 12 |
| ENERGY CLASS | А+ |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| PYROLITIC | Yes |
| CAVITY VOLUME | 77 L |
| SOFT CLOSE | Yes |
| Brand | GORENJE |
| MODEL: | BPS6737E14X |
| HEIGHT: | 59.50 см |
| WIDTH: | 59.5 см |
| DEPTH: | 56.4 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 12 |
| ENERGY CLASS: | А+ |
| TOUCH CONTROL: | Yes |
| MECHANICAL CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| STEAM COOKING: | Yes |
| NUMBER OF DOOR GLAS: | 4 |
| PYROLITIC: | Yes |
| AIRFRY FUNCTION: | Yes |
| COLOUR: | INOX |
| CAVITY VOLUME: | 77 L |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| COOKING LEVELS: | 5 |
| SOFT CLOSE: | Yes |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3838782477911 |



























