| COOKING FUNCTIONS | 9 |
| ENERGY CLASS | А+ |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| CAVITY VOLUME | 72 L |
| SOFT CLOSE | Yes |
| Brand | GRUNDIG |
| MODEL: | GEBM 11301 XC |
| HEIGHT: | 59.50 см |
| WIDTH: | 59.4 см |
| DEPTH: | 56.7 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 9 |
| ENERGY CLASS: | А+ |
| ELCTRONIC CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| COOLING FAN: | Yes |
| PUSH AND PULL BUTTONS: | Yes |
| NUMBER OF DOOR GLAS: | 3 |
| CATALYTIC PANEL: | Yes |
| COLOUR: | INOX |
| CAVITY VOLUME: | 72 L |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| SOFT CLOSE: | Yes |
| WARRANTY: | 60 MONTHS |
| EAN | 4013833048138 |


















