| COOKING FUNCTIONS | 9 |
| ENERGY CLASS | А+ |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| PYROLITIC | No |
| CAVITY VOLUME | 70 L |
| SOFT CLOSE | No |
| Brand | TEKA |
| MODEL: | HCB 6539 IX |
| HEIGHT: | 59.50 см |
| WIDTH: | 59.5 см |
| DEPTH: | 53.7 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 9 |
| ENERGY CLASS: | А+ |
| MECHANICAL CONTROL: | Yes |
| ELCTRONIC CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| PUSH AND PULL BUTTONS: | Yes |
| STEAM COOKING: | No |
| NUMBER OF DOOR GLAS: | 2 |
| PYROLITIC: | No |
| CATALYTIC PANEL: | No |
| COLOUR: | ИНОКС |
| CAVITY VOLUME: | 70 L |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| COOKING LEVELS: | 3 |
| SOFT CLOSE: | No |
| WARRANTY: | 60 MONTHS |
| EAN | 8434778010688 |




















