| HEIGHT | 178.60 см |
| WIDTH | 91.10 см |
| DEPTH | 61.50 см |
| NET VOLUME | 541 L |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| DISPENSER | Yes |
| Brand | GORENJE |
| MODEL: | NRS917E41XWD |
| HEIGHT: | 178.60 см |
| WIDTH: | 91.10 см |
| DEPTH: | 61.50 см |
| NET VOLUME: | 541 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 344 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 197 L |
| COLOUR: | GREY |
| INVERTER COMPRESSOR: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| DISPENSER: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| FRESH ZONE: | Yes |
| ANTI ODORFILTER: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 317 kWh |
| SOUND POWER LEVEL: | 39.0 dB |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3838783059949 |

















