| HEIGHT | 178.40 см |
| WIDTH | 91.20 см |
| DEPTH | 72.60 см |
| NET VOLUME | 614 L |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| DISPENSER | Yes |
| ICE MAKER | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | RS90F66BEFEO |
| TYPE: | SIDE BY SIDE |
| HEIGHT: | 178.40 см |
| WIDTH: | 91.20 см |
| DEPTH: | 72.60 см |
| NET VOLUME: | 614 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 389 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 225 L |
| COLOUR: | INOX |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| DISPENSER: | Yes |
| WATER SUPLY CONNECTION: | Yes |
| ICE MAKER: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 352 kWh |
| SOUND POWER LEVEL: | 34.0 dB |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806097264729 |















