| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 3.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 4.000 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.830 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.000 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -15/43°C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -22 °C |
| WI-FI | Yes |
| Brand | HISENSE |
| MODEL: | QE35XV4EG/AS35XV4EW |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 12000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 3.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 4.000 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 5.1 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 8.5 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 0.830 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -15/43°C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -22 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| WI-FI: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| DEHUMIDIFICATION: | 1 L/hr |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 18/55 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 65 dB |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 877/301/194 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 10 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 6926597759418 |
























