| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 6.810 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 6.870 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 2.257 KW |
| POWERCONSHEATING | 2.090 KW |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| Brand | SANG |
| MODEL: | TAC-24CHSD/KEI |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 24000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 6.810 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 6.870 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 6.1 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 2.257 KW |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -20 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| PLAZMA: | No |
| AUTO RESTART: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 40/54 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 67 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 980 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 13 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 46 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |

















