| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN AI 7 350 |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.0 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ, 165 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4050 |
| OS | No |
| Brand | ACER |
| MODEL: | ANV16-61-R40P NH.QULEX.008 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.430 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN AI 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN AI 7 350 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.0 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4050 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 6 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | HD |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB-A 3.2, 1x USB-C 4.0 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, LAN, MICRO SD CARD READER |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 76 Wh LI-ON |
| COLOUR: | SHALE BLACK |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474412089 |
































