| TYPE | 2-IN-1 |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-13700H |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.0 GHz |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| DISPLAY TYPE | 10-POINT MULTI-TOUCH, 120 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4050 |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | MICROSOFT |
| MODEL: | Surface Studio 2 YZY-00024 |
| TYPE: | 2-IN-1 |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-13700H |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.0 GHz |
| RAM: | 16 GB |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2400x1600 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.4 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 36.6 см |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4050 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 6 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 1080p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB 3.1, 2x THUNDERBOLT 4 |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | AUX, CARD READER, SURFACE PORT |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| BATTERY TYPE: | 58 Wh LI-ION |
| WEIGHT: | 1.98 kg |
| COLOUR: | PLATINUM |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 196388184194 |

























