| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 5 325 |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.5 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, GLOSSY, 120 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ACER |
| MODEL: | SWIFT EDGE 14 AI NX.JVQEX.002 |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 0.990 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 5 325 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.5 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, GLOSSY, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-C 4.0, 2x USB-A 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| CHARGER INCLUDED: | No |
| COLOUR: | CALCITE WHITE |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711721024935 |

























