| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 8 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | APPLE A18 PRO 6-CORE CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.0 " |
| DISPLAY TYPE | IPS, LIQUID RETINA |
| VIDEO CARD TYPE | APPLE 5 CORE GPU |
| OS | MAC OS |
| Brand | APPLE |
| MODEL: | 13" А18 PRO 8 512GB |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 8 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.230 kg |
| PROCESSOR KIND: | APPLE A18 PRO |
| PROCESSOR TYPE: | APPLE A18 PRO 6-CORE CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.0 " |
| RAM MEMORY TYPE: | UNIFIED MEMORY |
| DISPLAY TYPE: | IPS, LIQUID RETINA |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2408x1506 |
| VIDEO CARD TYPE: | APPLE 5 CORE GPU |
| WEB CAMERA: | 1080p FaceTime HD camera |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 6 |
| NUMBER OF USB PORTS: | USB 3 (USB-C), USB 2 (USB-C) |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | AUX, TOUCH ID |
| OS: | MAC OS |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | No |
| BATTERY TYPE: | 36.5 Wh Li-ion |
| COLOUR: | BLUSH |
| WARRANTY: | 12 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | MHFJ4ZE/A |
| EAN | 195950854350 |
































