| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I5-1240P |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | 1.7 - 4.4 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ, 60 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL IRIS XE GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Yoga Slim 6 14IAP8 82WU0022BM |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.350 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I5-1240P |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | 1.7 - 4.4 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ, 60 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2240x1400 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL IRIS XE GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p+IR + Privacy shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.1 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB 3.2, 2x THUNDERBOLT 4 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 65 Wh LI-ION |
| COLOUR: | СИВ |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 196803489842 |



























