| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | RYZEN AI 7 445 |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | up to 4.6 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, Glossy, 120 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON 840M GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Yoga Slim 7 14AGP11 83QS0019BM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.150 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN AI 7 |
| PROCESSOR TYPE: | RYZEN AI 7 445 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | up to 4.6 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, Glossy, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON 840M GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 5.0MP + IR + E-Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB-C 3.2, 2x USB-C 4.0 |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | No |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 70 Wh LI-ION |
| CHARGER INCLUDED: | Yes |
| COLOUR: | TIDAL TEAL |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 199274199586 |

































