| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | SNAPDRAGON X ELITE X1E-84-100 |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.2 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, TOUCH, 120 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | QUALCOMM ADRENO GPU |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | MICROSOFT |
| MODEL: | Pro 11 PLATINUM ZIA-00006 |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 0.895 kg |
| PROCESSOR KIND: | QUALCOMM |
| PROCESSOR TYPE: | SNAPDRAGON X ELITE X1E-84-100 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.2 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5x |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, TOUCH, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1920 |
| VIDEO CARD TYPE: | QUALCOMM ADRENO GPU |
| WEB CAMERA: | 10 MP 4K + 12 MP 2K |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-C 3.2 |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | Surface Charging & Dock Port |
| OS: | WINDOWS 11 |
| COLOUR: | PLATINUM |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 196388290734 |


























