| PROCESSOR - CPU | AMD RYZEN 5 |
| PROCESSOR MODEL | AMD RYZEN 5 7500F |
| CPU FREQUENCY | 3.7 - 5.0 GHZ |
| CORES | 6 |
| THREADS | 12 |
| GRAPHICS CARD - GPU | DUAL RADEON RX9060 XT |
| POWER SUPPLY - PSU | 750 W |
| RAM | 16 GB |
| CAS LATENCY - CL | CL46 |
| Brand | GPLAY |
| MODEL: | OVERDRIVE |
| PROCESSOR - CPU: | AMD RYZEN 5 |
| PROCESSOR MODEL: | AMD RYZEN 5 7500F |
| CPU FREQUENCY: | 3.7 - 5.0 GHZ |
| CORES: | 6 |
| THREADS: | 12 |
| CPU COOLER: | ARCTIC FREEZER 36 A-RGB |
| GPU BRAND: | ASUS |
| GRAPHICS CARD - GPU: | DUAL RADEON RX9060 XT |
| PSU BRAND: | ASUS |
| PSU MODEL: | PRIME BRONZE 80+ |
| POWER SUPPLY - PSU: | 750 W |
| MOTHERBOARD: | ASUS PRIME B850M-A WIFI |
| CHIPSET: | AM5 |
| RAM: | 16 GB |
| TYPE RAM: | DDR5 |
| RAM FREQUENCY: | 5600 MHz |
| CAS LATENCY - CL: | CL46 |
| SSD: | 1000 GB |
| DRIVE TYPE: | SSD M.2 2280 |
| CASE TYPE: | MID TOWER |
| CASE MODEL: | ASUS A21 PLUS TEMPERED GLASS |
| MOTHERBOARD PORTS 1: | HDMI*,2X DP*,LAN, AUDIO, WI-FI |
| MOTHERBOARD PORTS 2: | 4X USB-A 3.2, 4X USB-A 2.0 |
| GPU PORTS: | 1X HDMI, 2X DISPLAY PORT |
| CASE PORTS: | 2X USB 3.2, AUX |
| KEYBOARD: | No |
| MOUSE: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| OS: | No |
| Gaming: | Yes |
| NOTE: | THE IMAGE IS ILLUSTRATIVE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |














