| PROCESSOR - CPU | AMD RYZEN 7 |
| PROCESSOR MODEL | AMD RYZEN 7 5700X |
| CPU FREQUENCY | 3.4 - 4.6 GHZ |
| CORES | 8 |
| THREADS | 16 |
| GRAPHICS CARD - GPU | DUAL GEFORCE RTX5060 EVO OC |
| POWER SUPPLY - PSU | 750 W |
| RAM | 8+8 GB |
| CAS LATENCY - CL | CL16 |
| Brand | GPLAY |
| MODEL: | PULSE |
| PROCESSOR - CPU: | AMD RYZEN 7 |
| PROCESSOR MODEL: | AMD RYZEN 7 5700X |
| CPU FREQUENCY: | 3.4 - 4.6 GHZ |
| CORES: | 8 |
| THREADS: | 16 |
| CPU COOLER: | ARCTIC FREEZER 36 BLACK |
| GPU BRAND: | ASUS |
| GRAPHICS CARD - GPU: | DUAL GEFORCE RTX5060 EVO OC |
| PSU BRAND: | ASUS |
| PSU MODEL: | PRIME BRONZE 80+ |
| POWER SUPPLY - PSU: | 750 W |
| MOTHERBOARD: | ASUS TUF GAMING B450-PLUS II |
| CHIPSET: | AM4 |
| RAM: | 8+8 GB |
| TYPE RAM: | DDR4 |
| RAM FREQUENCY: | 3200 MHz |
| CAS LATENCY - CL: | CL16 |
| SSD: | 1000 GB |
| DRIVE TYPE: | SSD 2.5" SATA |
| CASE TYPE: | MID TOWER |
| CASE MODEL: | ASUS TUF GAMING GT301 ARGB |
| MOTHERBOARD PORTS 1: | HDMI*, DP*, LAN, AUDIO |
| MOTHERBOARD PORTS 2: | UDB 2.0, 5X USB-A 3.2, USB-C |
| GPU PORTS: | 1X HDMI, 3X DISPLAY PORT |
| CASE PORTS: | 2X USB 3.1, AUDIO |
| KEYBOARD: | No |
| MOUSE: | No |
| BLUETOOTH: | No |
| WLAN: | No |
| OS: | No |
| Gaming: | Yes |
| NOTE: | THE IMAGE IS ILLUSTRATIVE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |















