| PROCESSOR - CPU | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR MODEL | INTEL CORE I5-14400F |
| CPU FREQUENCY | 2.5 - 4.7 GHZ |
| CORES | 10 |
| THREADS | 16 |
| GRAPHICS CARD - GPU | AMD RADEON RX 9060 XT CHALL. |
| POWER SUPPLY - PSU | 750 W |
| RAM | 8+8 GB |
| CAS LATENCY - CL | CL22 |
| Brand | GPLAY |
| MODEL: | TUF GT V2 |
| PROCESSOR - CPU: | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR MODEL: | INTEL CORE I5-14400F |
| CPU FREQUENCY: | 2.5 - 4.7 GHZ |
| CORES: | 10 |
| THREADS: | 16 |
| CPU COOLER: | INTEL BOX |
| GPU BRAND: | ASROCK |
| GRAPHICS CARD - GPU: | AMD RADEON RX 9060 XT CHALL. |
| PSU BRAND: | COOLER MASTER |
| PSU MODEL: | MWE GOLD V3 |
| POWER SUPPLY - PSU: | 750 W |
| MOTHERBOARD: | ASUS PRIME B760-PLUS D4 |
| CHIPSET: | LGA 1700 |
| RAM: | 8+8 GB |
| TYPE RAM: | DDR4 |
| RAM FREQUENCY: | 3200 MHz |
| CAS LATENCY - CL: | CL22 |
| SSD: | 1000 GB |
| DRIVE TYPE: | SSD M.2 NVMe |
| CASE TYPE: | MID TOWER |
| CASE MODEL: | ASUS TUF GAMING GT301 ARGB |
| MOTHERBOARD PORTS 1: | 2X USB-A 2.0, 3X USB-A 3.0 |
| MOTHERBOARD PORTS 2: | USB-C , LAN, AUX, HDMI*, VGA* |
| GPU PORTS: | 2X DP 2.1A, 1X HDMI 2.1B |
| CASE PORTS: | 2X USB-A 3.1, AUX |
| DISPLAY: | No |
| KEYBOARD: | No |
| MOUSE: | No |
| BLUETOOTH: | No |
| WLAN: | No |
| OS: | No |
| OPTICAL DRIVE: | No |
| Gaming: | Yes |
| NOTE: | ИЗОБРАЖЕНИЕТО Е ИЛЮСТРАТИВНО |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |














