| PROCESSOR - CPU | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR MODEL | INTEL CORE I5-13420H |
| CPU FREQUENCY | ДО 4.6 GHZ |
| CORES | 8 |
| THREADS | 12 |
| GRAPHICS CARD - GPU | NVIDIA GEFORCE RTX3050 |
| POWER SUPPLY - PSU | 500 W |
| RAM | 16 GB |
| Brand | ACER |
| MODEL: | TC101-13H5U DT.BQ9EX.005 |
| PROCESSOR - CPU: | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR MODEL: | INTEL CORE I5-13420H |
| CPU FREQUENCY: | ДО 4.6 GHZ |
| CORES: | 8 |
| THREADS: | 12 |
| CPU COOLER: | ВЕНТИЛАТОР |
| GRAPHICS CARD - GPU: | NVIDIA GEFORCE RTX3050 |
| VRAM: | 6 GB GDDR6 |
| PSU MODEL: | MN-P500-2190 |
| POWER SUPPLY - PSU: | 500 W |
| MOTHERBOARD: | Acer |
| RAM: | 16 GB |
| TYPE RAM: | DDR4 |
| RAM FREQUENCY: | 3200 MHz |
| SSD: | 1000 GB |
| DRIVE TYPE: | SSD M.2 NVMe |
| CASE TYPE: | MID TOWER |
| MOTHERBOARD PORTS 1: | COM PORT, AUX |
| MOTHERBOARD PORTS 2: | 2X USB 2.0, 2X USB 3.2, 2X LAN |
| GPU PORTS: | HDMI, 3X DISPLAYPORT |
| CASE PORTS: | 2X USB 2.0, 2X USB 3.2, USB-C |
| KEYBOARD: | No |
| MOUSE: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| OS: | No |
| OPTICAL DRIVE: | No |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474632333 |














