| FOCAL LENGHT | 16-50mm ( 24-76mm ) |
| APERTURE | F3.5-F5.6 |
| ANGLEVIEW | 83.2°-31.7° |
| Brand | FUJIFILM |
| MODEL: | XC-16-50 MM F3.5-5.6 |
| FOCAL LENGHT: | 16-50mm ( 24-76mm ) |
| APERTURE: | F3.5-F5.6 |
| ANGLEVIEW: | 83.2°-31.7° |
| WEIGHT: | 195g |
| FILTER THREAD: | 58mm |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |









