| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 8 |
| Brand | BOSCH |
| MODEL: | SMI6ECS12E |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 14 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 42.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 8 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| AUTODOOR OPPENING: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| AUTO DOSE SYSTEM: | Yes |
| SELFCLEAN PROGRAM: | Yes |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.0 L |
| HEIGHT: | 81.50 см |
| WIDTH: | 59.8 см |
| DEPTH: | 57.3 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4242005502363 |























