| PROGRAMMES NUMBER | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER | 6 |
| EXTRA SPRAY ARM | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | DW70H73WCB0U1 |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 14 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 44.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 6 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| EXTRA SPRAY ARM: | Yes |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| FLOOR ILLUMINATION: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:40 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 75.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 10.5 L |
| HEIGHT: | 81.50 см |
| WIDTH: | 59.8 см |
| DEPTH: | 55.0 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806097933793 |






















