| TYPE | STEREO OVER-EAR |
| SOUND CONTROL | Yes |
| Brand | HYPERX |
| MODEL: | CLOUD III BLACK |
| CONNECTION TYPE: | WITH CABEL |
| TYPE: | STEREO OVER-EAR |
| FREQUENCY RANGE: | 10 Hz-21 kHz |
| IMPEDANCE: | 64 Ω |
| MICROHPONE: | Yes |
| SENSITIVITY: | 100 dB SPL |
| SOUND CONTROL: | Yes |
| CABLE LENGHT: | 1.2 м |
| Gaming: | Yes |
| STREAMING: | Yes |
| KIND: | HEADPHONES |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 197029008220 |























