| DISPLAY SIZE INCH | 1.54 " |
| NFC | Yes |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | XIAOMI |
| MODEL: | Watch 5 BLACK |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| RESOLUTION: | 480x480 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.54 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.91 см |
| INTERNAL MEMORY: | 32 GB, 2 GB RAM |
| CPU: | Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 |
| OS: | WEAR OS |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| BAROMETER: | Yes |
| COMPASS: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 5ATM |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 56 g |
| CASE SIZE: | 47 MM |
| DIMENSION: | 47X47X12.3 MM |
| BATTERY TYPE: | 930 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | M2501W1 |
| EAN | 6932554431488 |



















