| CPU | Snapdragon 7s Gen 2 5G |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.70 " |
| INTERNAL MEMORY | 512 GB |
| RAM | 12 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 64+50+8 MP |
| BATTERY CAPACITY | 5000 mAh |
| FINGERPRINT | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| Brand | REALME |
| MODEL: | 12 PRO+ BEIGE RMX3840 |
| CPU: | Snapdragon 7s Gen 2 5G |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.70 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.02 см |
| DISPLAY TYPE: | OLED, 120 Hz |
| RESOLUTION: | 2412x1080 |
| PROCESSOR SPEED: | 2.4 GHz Quad+1.95 GHz Quad |
| INTERNAL MEMORY: | 512 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 485 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| REAR CAMERA: | Triple |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 64+50+8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 32 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 14 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| WEIGHT: | 196 g |
| DIMENSION: | 161.5X74X8.75 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 5000 mAh |
| FINGERPRINT: | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | BEIGE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6941764424739 |












































