| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 5 |
| TEMPERATURES NUMBER | 3 |
| Brand | CANDY |
| MODEL: | CF 3C7L1S |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 13 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| COLOUR: | СИВ |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 47.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 5 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 3 |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:55 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 73.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.5 L |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.00 см |
| DEPTH: | 60.00 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8059019094168 |


























