| PROCESSOR TYPE | MediaTek MT8168 |
| DISPLAY SIZE INCH | 10.1 " |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| INTERNAL MEMORY | 64 GB |
| RAM | 4 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | ACER |
| MODEL: | Iconia Tab A10 WI-FI NTLG0EX |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek MT8168 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 10.1 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 25.7 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1280x800 |
| PROCESSOR SPEED: | 2 GHz Quad Core |
| INTERNAL MEMORY: | 64 GB |
| RAM: | 4 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 54 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | BLACK |
| AUDIO: | СТЕРЕО |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 5 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 5 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | No |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 12 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 251.97Х153.92Х9.65 MM |
| WEIGHT: | 490 g |
| BATTERY TYPE: | 6000 mAh |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711121663147 |




















