| PROCESSOR TYPE | Apple M3 chip |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.0 " |
| DISPLAY TYPE | Liquid Retina |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | APPLE |
| MODEL: | Air 13" M3 Wi-Fi 256 Starlight |
| PROCESSOR TYPE: | Apple M3 chip |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 33.0 см |
| DISPLAY TYPE: | Liquid Retina |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2732x2048 |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| RAM: | 8 GB |
| CONNECTIVITY: | WI-FI |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 AX, DUAL BAND |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB Type-C |
| COLOUR: | STARLIGHT |
| AUDIO: | STEREO SPEAKERS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 12 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 12 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | No |
| OS: | iPadOS |
| VERSION: | 18 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 280.6X214.9X6.1 MM |
| WEIGHT: | 616 g |
| BATTERY TYPE: | 9705 mAh |
| OTHERS: | БЕЗ АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| WARRANTY: | 12 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | G |
| PRODUCT NUMBER: | MCNQ4HC/A |
| EAN | 195949976667 |


























