| SCREEN TECHNOLOGY | LED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 32.0 " |
| RESOLUTION | HD READY 1366 x 768 |
| OPERATING SYSTEM | ANDROID TV |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | MICRO DIMING |
| Brand | TCL |
| MODEL: | 32S5400A LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | LED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 32.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 80.0 см |
| RESOLUTION: | HD READY 1366 x 768 |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | ANDROID TV |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | MICRO DIMING |
| SOUND TECHNOLOGY: | Dolby Audio |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY DIGITAL PLUS |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | QUAD CORE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 2 |
| Number of USB ports: | 1 |
| LAN: | Yes |
| COMPOSIT INPUT: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| STEREO JACK: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 467 X 716 X 180 |
| WEIGHT: | 3.4 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 100 X 100 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5901292519780 |







































