| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| STORAGE PLACE FOR ACCESSORIES | Yes |
| Brand | AEG |
| MODEL: | AW82U2DG |
| VOLTAGE: | 21.60 V |
| KIND OF VACUUM CLEANER: | VERTICAL |
| TYPE: | WITHOUT CABLE |
| RUN TIME UP TO: | 25 min |
| WEIGHT: | 9.05 kg |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VACUUM CLEANER 2 IN 1: | Yes |
| CHARGING TIME OF BATTERY: | 4.50 h |
| BATTERY OPERATED: | Yes |
| STORAGE PLACE FOR ACCESSORIES: | Yes |
| ACCESSORIES: | Yes |
| HEIGHT: | 1100.00 см |
| WIDTH: | 216.00 см |
| LENGTH: | 285.00 см |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7333394071572 |




















