| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| Brand | MIELE |
| MODEL: | Duoflex HX1 Cat & Dog Obsi |
| MAXPOWER-W: | 160.0 W |
| KIND OF VACUUM CLEANER: | VERTICAL |
| TYPE: | WITHOUT CABLE |
| RUN TIME UP TO: | 55 |
| WEIGHT: | 3.1 |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VACUUM CLEANER 2 IN 1: | Yes |
| WALL MOUNTING: | Yes |
| CHARGING TIME OF BATTERY: | 3.50 h |
| NOISE LEVEL: | 79.00 dB(A) |
| ACCESSORIES: | Yes |
| HEIGHT: | 1250.00 см |
| WIDTH: | 260.00 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4002516714798 |


















