| MAXPOWER-W | 2800.0 W |
| TANK CAPACITY | 270.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO | 50 g/min |
| STEAMSHOT | 260 g/min |
| Brand | TEFAL |
| MODEL: | FV6840 |
| MAXPOWER-W: | 2800.0 W |
| PLATES COVER: | CERAMICS |
| TANK CAPACITY: | 270.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO: | 50 g/min |
| STEAMSHOT: | 260 g/min |
| AUTO OFF: | Yes |
| ANTI-DRIP: | Yes |
| ANTI-CALC: | Yes |
| EAN | 3121040078099 |























