| ТИП | ФРОНТАЛНА КОЛОНА |
| МОЩНОСТ | 20-225 W |
| ИМПЕДАНС | 6 ohms |
| ЧЕСТОТЕН ОБХВАТ | 33Hz – 25kHz |
| ЧУВСТВИТЕЛНОСТ | 91dB |
| БРОЙ ГОВОРИТЕЛИ | 3 |
| Марка | JBL |
| МОДЕЛ: | STAGE 280F ESPRESSO |
| ВИД: | КОЛОНИ |
| ТИП: | ФРОНТАЛНА КОЛОНА |
| МОЩНОСТ: | 20-225 W |
| ИМПЕДАНС: | 6 ohms |
| ЧЕСТОТЕН ОБХВАТ: | 33Hz – 25kHz |
| ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: | 91dB |
| ГАБАРИТИ (В, Ш, Д): | 1113 x 357 x 420 |
| ТЕГЛО: | 25.1 КГ |
| ГАРАНЦИЯ: | 24 МЕСЕЦА |
| EAN | 1200130013027 |
















