| COOKING FUNCTIONS | 8 |
| ENERGY CLASS | А+ |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| PYROLITIC | Yes |
| CAVITY VOLUME | 71 L |
| SOFT CLOSE | Yes |
| Brand | AEG |
| MODEL: | BPE558370M |
| HEIGHT: | 59.40 см |
| WIDTH: | 59.5 см |
| DEPTH: | 56.7 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 8 |
| ENERGY CLASS: | А+ |
| MECHANICAL CONTROL: | Yes |
| ELCTRONIC CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| PUSH AND PULL BUTTONS: | Yes |
| STEAM COOKING: | Yes |
| MEAT PROBE: | Yes |
| NUMBER OF DOOR GLAS: | 4 |
| PYROLITIC: | Yes |
| COLOUR: | ИНОКС |
| CAVITY VOLUME: | 71 L |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| COOKING LEVELS: | 5 |
| SOFT CLOSE: | Yes |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543996148 |
























