| ENERGY CLASS | A |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| CAVITY VOLUME | 77 |
| SOFT CLOSE | Yes |
| Brand | GORENJE |
| MODEL: | BOS6737E06PWG |
| HEIGHT: | 59.50 см |
| WIDTH: | 59.5 см |
| DEPTH: | 56.4 см |
| ENERGY CLASS: | A |
| MECHANICAL CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| COOLING FAN: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| STEAM COOKING: | Yes |
| AIRFRY FUNCTION: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| CAVITY VOLUME: | 77 |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| SOFT CLOSE: | Yes |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3838783066572 |























