| KIND | Amplifiers and receivers |
| CHANNELS | 2 |
| OUTPUT POWER PER CHANNEL | 60 W |
| IMPEDANCE | 8 Ohms |
| RADIO TUNER | FM/AM |
| USB | Yes |
| WI-FI | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Brand | KENWOOD |
| MODEL: | KR-W8000SCD-B |
| KIND: | Amplifiers and receivers |
| CHANNELS: | 2 |
| OUTPUT POWER PER CHANNEL: | 60 W |
| IMPEDANCE: | 8 Ohms |
| FREQUENCY RANGE: | 87.5 - 108 MHz |
| RADIO TUNER: | FM/AM |
| USB: | Yes |
| OPTICAL INPUT: | 2 x IN, 1 x OUT |
| BLUETOOTH: | Yes |
| COAXIAL INPUT: | x2 |
| GRAPHIC EQUALISER: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WEIGHT: | 3.53 КГ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 19048239419 |














