| KIND | Amplifiers and receivers |
| CHANNELS | 5.2 |
| OUTPUT POWER PER CHANNEL | 145 W |
| IMPEDANCE | 6 ohms |
| RADIO TUNER | FM |
| USB | No |
| BLUETOOTH | Yes |
| Brand | SONY |
| MODEL: | STR-DH590 |
| KIND: | Amplifiers and receivers |
| CHANNELS: | 5.2 |
| OUTPUT POWER PER CHANNEL: | 145 W |
| IMPEDANCE: | 6 ohms |
| FREQUENCY RANGE: | 20Hz - 20kHz |
| RADIO TUNER: | FM |
| HDMI: | X 4 |
| 4K, HDR: | Yes |
| DTS FORMATS: | HD MASTER AUDIO |
| DOLBY DIGITAL FORMATS: | Digital |
| OPTICAL INPUT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| COAXIAL INPUT: | Yes |
| GRAPHIC EQUALISER: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WEIGHT: | 7.1 КГ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4548736068056 |










