| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 2.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 2.300 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.817 KW |
| POWERCONSHEATING | 0.790 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -15/50°C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| WI-FI | Yes |
| Brand | BEKO |
| MODEL: | 090/BEHPP 091 |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 9000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 2.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 2.300 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 6.9 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 0.817 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -15/50°C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -15 °C |
| WI-FI: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 54 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 62 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 380 М3/Ч |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 723/286/199 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 720/495/270 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 7.5 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 20.4 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8690842836480 |






















