| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 2.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 3.400 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.700 KW |
| POWERCONSHEATING | 0.850 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -10/46 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| WI-FI | Yes |
| Brand | HITACHI |
| MODEL: | RAK-DJ25RHAE/RAC-DJ25WHAE |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 9000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 2.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 3.400 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4.6 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 7.5 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 0.700 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -10/46 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -15 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| WI-FI: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 54 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 61 dB |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 280/780/220 MM |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 7.7 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 23 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 4549873177496 |





















