| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 7.100 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 7.400 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.970 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.950 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -20/50°C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -25 °C |
| WI-FI | Yes |
| Brand | HAIER |
| MODEL: | AS71SEPHRA-MB2/1U71WEAFRA-SH |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 24000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 7.100 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 7.400 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4.6 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 8.5 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 1.970 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -20/50°C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -25 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| WI-FI: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 29/65 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 70 dB |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 1119/349/246 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 890/705/340 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 15.4 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 43 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6921081611067 |





















