| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.000 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.545 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.345 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -15/45 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| WI-FI | Yes |
| Brand | HISENSE |
| MODEL: | AS50XS1GW/KB50XS1GG |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 5.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 5.000 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 6.1 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 1.545 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -15/45 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -20 °C |
| WI-FI: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 31/60 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 63 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 750 М3/Ч |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 943/300/225 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 810/585/280 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 11 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 34 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 6926597759838 |























