| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | SNAPDRAGON X PLUS X1P-42-100 |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.3 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 3.4 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, Touch |
| VIDEO CARD TYPE | QUALCOMM ADRENO GPU |
| OS | WINDOWS 11 HOME (ARM) |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | HT5306QA-LX002W |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 0.850 kg |
| PROCESSOR KIND: | QUALCOMM |
| PROCESSOR TYPE: | SNAPDRAGON X PLUS X1P-42-100 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.3 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 3.4 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, Touch |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | QUALCOMM ADRENO GPU |
| WEB CAMERA: | 5 MP |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-C |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | CARD READER |
| OS: | WINDOWS 11 HOME (ARM) |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 70 Wh LI-ION |
| COLOUR: | NANO BLACK |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711387706541 |


































