| DISPLAY SIZE INCH | 1.28 " |
| NFC | No |
| MICROHPONE | No |
| SPO2 | Yes |
| Brand | CANYON |
| MODEL: | BADIAN CNS-SW68BB |
| DISPLAY TYPE: | LCD Touchscreen |
| RESOLUTION: | 240x240 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.28 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.25 см |
| INTERNAL MEMORY: | 64 MB, 160 KB RAM |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| GPS: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| NFC: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | No |
| MICROHPONE: | No |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 50.6 g |
| CASE SIZE: | 45 MM |
| DIMENSION: | 44.9X44.9X9.5 MM |
| BATTERY TYPE: | 190 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5291485009083 |























